II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Łomży

18-400 Łomża, Plac Kościuszki 3

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witaj na stronie II LO w Łomży

Radość spod kapelusza

Email Drukuj PDF

Kolejny sukces krasomówczy naszych uczniów…..

W dniach 27.02.2015- 01.03.2015 odbyła się IX Edycja konkursu krasomówczego im. Hanki Bielickiej „Radość spod kapelusza”.

Ta edycja konkursu cieszyła się rekordowym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 40 uczestników z różnych stron Polski: z Warszawy, Krakowa, Kolna, Białegostoku, Suwałk, Łodzi, Lidzbarka Warmińskiego, Olsztyna, Ciechanowa

Poprawiony: sobota, 28 marca 2015 18:16 Więcej…
 

Ida - recenzja

Email Drukuj PDF

IDA” wśród młodzieży – cisza i oklaski 

Od roku 2008 nasza szkoła realizuje program „Zachowaj pamięć. Historia i kultura dwóch narodów - Bliżej siebie”. Celem tego projektu jest stworzenie przestrzeni dla dialogu pomiędzy młodymi Izraelczykami i Polakami, budowanie więzi na bazie wspólnych zainteresowań oraz rozwijanie kontaktów i współpracy pomiędzy szkołami. 

Co roku w ramach przygotowań poprzedzających przyjazd do naszej szkoły młodzieży z Izraela, nasi uczniowie zapoznawani są z tematyką Holocaustu, z historią i kulturą żydowską, głównie dotyczącą żydowskich mieszkańców naszego miasta i okolicznych miejscowości. W tym celu organizowane są specjalne lekcje wychowawcze, spotkania z ludźmi kultury i nauki z Żydowskiego Instytutu Historycznego i Białostockiego Instytutu Pamięci Narodowej.

Poprawiony: sobota, 28 marca 2015 18:00 Więcej…
 

Uwaga Konkurs

Email Drukuj PDF

XIII Konkurs Poetycki im. Jana Kulki

 Miejski Dom Kultury Dom Środowisk Twórczych w Łomży ogłaszają kolejny, już XIII konkurs poetycki Jana Kulki.

Więcej…
 

Zimowa szkoła

Email Drukuj PDF

Biała szkoła – tydzień tylko narty, narty..…

 22 lutego 2015 roku (niedziela) o godzinie 22.00 młodzież naszego liceum wyruszyła z Placu Niepodległości na ,,Białą szkołę,, do miejscowości Poronin u podnóża Tatr. Niewielka grupa, licząca zaledwie 9 osób znajdowała się pod opieką profesora Sławomira Łomotowskiego.

Wielkim plusem tegorocznej białej szkoły była możliwość wypróbowania swoich sił na trasach narciarskich o zróżnicowanym poziomie trudności. Najłatwiejsze okazały się stoki  w Małych Cichych i Jurgowie, znacznie trudniejszy Ruciński  i naszym ulubionym stok w Białce.

Poprawiony: sobota, 28 marca 2015 17:43 Więcej…
 

Dni Kultury Uczniowskiej

Email Drukuj PDF

 

Dni Kultury uczniowskiej w naszej Szkole

W dniach 21-22.01.2015r w naszej szkole odbyły się dni kultury uczniowskiej podczas których młodzież z II LO miała okazję wykazać się grą aktorską jaki i umiejętnościami sportowymi. W czwartek podczas lekcji na szkolnej auli wystawiane były przedstawienia przygotowane przez uczniów klas drugich i pierwszych (m.in "Lekcja polskiego" opracowana przez klasę IIc i IId na podstawie "Ferdydurke" Witolda Gombrowicza).

Poprawiony: czwartek, 19 lutego 2015 13:07 Więcej…
 


Strona 1 z 23

strony informacyjne

Sonda

Najprzyjaźniejszy nauczyciel historii i społeczeństwa
 

informatyka

Sport w szkole