II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Łomży

18-400 Łomża, Plac Kościuszki 3

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witaj na stronie II LO w Łomży

Uwaga Konkurs

Email Drukuj PDF

XIII Konkurs Poetycki im. Jana Kulki

 Miejski Dom Kultury Dom Środowisk Twórczych w Łomży ogłaszają kolejny, już XIII konkurs poetycki Jana Kulki.

Więcej…
 

Dni Kultury Uczniowskiej

Email Drukuj PDF

 

Dni Kultury uczniowskiej w naszej Szkole

W dniach 21-22.01.2015r w naszej szkole odbyły się dni kultury uczniowskiej podczas których młodzież z II LO miała okazję wykazać się grą aktorską jaki i umiejętnościami sportowymi. W czwartek podczas lekcji na szkolnej auli wystawiane były przedstawienia przygotowane przez uczniów klas drugich i pierwszych (m.in "Lekcja polskiego" opracowana przez klasę IIc i IId na podstawie "Ferdydurke" Witolda Gombrowicza).

Poprawiony: czwartek, 19 lutego 2015 13:07 Więcej…
 

Zbiórka charytatywna

Email Drukuj PDF

Świąteczny czas najlepszy na pomaganie!

W dniach 12 - 16 grudnia 2014 roku odbyła się zbiórka charytatywna na rzecz "Domu samotnej matki" w Nieławicach koło Wizny pod przewodnictwem Pań Izabeli Czajkowskiej i Agnieszki Szałkowskiej. W akcję masowo zaangażowali się uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, którym los potrzebujących nie był obojętny. Wyniki przekroczyły najśmielsze oczekiwania.

Poprawiony: wtorek, 30 grudnia 2014 14:48 Więcej…
 

Marzenia się spełniają

Email Drukuj PDF

 

"Marzenia spełniają się ..." takie było hasło przewodnie uroczystość otwarcia hali sportowej przy naszej szkole, która odbyła się 15 stycznia 2015 roku. Była to bardzo wyczekiwana chwila dla wszystkich, zarówno uczniów jak i nauczycieli, a zwłaszcza dla dyrektora Józefa Przybylskiego i wicedyrektora Konrada Haponika, gdyż hala sportowa była ich marzeniem. Gdy o godzinie 11:35 skończyła się ostatnia lekcja wszyscy udali się na halę, gdzie o godzinie 12:00 miało rozpocząć się oficjalne otwarcie. Cała uroczystość rozpoczęła się z drobnym poślizgiem, ale można było to wybaczyć ze względu na to, że halą uczniowie mogą cieszyć się 6 miesięcy wcześniej niż było to planowane.

Otwarcie prowadziła wicedyrektor Jolanta Kossakowska oraz wicedyrektor Konrad Haponik, na wstępie powitali oni wszystkich zaproszonych gości. Następnie głos zabrał obecny prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Poprawiony: czwartek, 19 lutego 2015 13:04 Więcej…
 

Maraton

Email Drukuj PDF

Napisz list – uratuj życie!

W dniu 10.12.2014r. w naszej szkole po raz kolejny odbył się „Maraton Pisania Listów”. Celem akcji jest pisanie listów w obronie osób na całym świecie niesłusznie odbywających karę więzienia lub narażonych na agresję ze strony władz danego kraju. Z tej okazji gościliśmy w naszej szkole uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży pod opieką pani psycholog Anny Reterskiej. W naszej szkolę akcję koordynował samorząd uczniowski.

 

Poprawiony: wtorek, 30 grudnia 2014 14:41 Więcej…
 


Strona 1 z 23

Galeria