II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Łomży

18-400 Łomża, Plac Kościuszki 3

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witaj na stronie II LO w Łomży

Dzień otwarty - 14 kwietnia 2015

Email Drukuj PDF

 Zapraszamy wszystkich gimnazjalistów do naszej szkoły na Dzień Otwarty
w dniu 14 kwietnia 2015 r. na godzinę 16 00.

 

 

 

Poprawiony: niedziela, 12 kwietnia 2015 07:45
 

Konkursy

Email Drukuj PDF

CHEMICZNE SUKCESY NASZYCH TRZECIOKLASISTEK

28.02.2015 na Uniwersytecie w Białymstoku odbył się II etap Podlaskiego Konkursu Chemicznego. Konkurs jest dwuetapowy. W pierwszym etapie brało udział 25 uczniów naszej szkoły z klas IIIa i IIIb. Do drugiego etapu zakwalifikowały się trzy uczennice z kl. IIIb: Anna Boguska, Weronika Boguska i Sylwia Zabielska. Na drugim etapie I miejsce i tytuł laureata uzyskała Weronika Boguska, zdobywając 100% punktów. Wyróżnienie zdobyła Anna Boguska. Sylwia Zabielska nie zdobyła dyplomu, ale również miała wysoki wynik.
Dnia 28 marca odbyła się Gala Zakończenia Podlaskiego Konkursu Chemicznego, na którym p. Grażyna Mieczkowska wraz z Laureatką Weroniką Boguską i Anną Boguską (wyróżnienie) odebrała    nagrody.

Tego samego dnia odbył się także drugi etap konkursu „Wygraj indeks” na Politechnice Gdańskiej, na który zakwalifikowała się Sylwia Parzych z kl. IIIb i została jego laureatką.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym oraz p. prof. Grażynie Mieczkowskiej sukcesów na szczeblu ogólnopolskim.

Poprawiony: czwartek, 09 kwietnia 2015 09:57
 

Ida - recenzja

Email Drukuj PDF

IDA” wśród młodzieży – cisza i oklaski 

Od roku 2008 nasza szkoła realizuje program „Zachowaj pamięć. Historia i kultura dwóch narodów - Bliżej siebie”. Celem tego projektu jest stworzenie przestrzeni dla dialogu pomiędzy młodymi Izraelczykami i Polakami, budowanie więzi na bazie wspólnych zainteresowań oraz rozwijanie kontaktów i współpracy pomiędzy szkołami. 

Co roku w ramach przygotowań poprzedzających przyjazd do naszej szkoły młodzieży z Izraela, nasi uczniowie zapoznawani są z tematyką Holocaustu, z historią i kulturą żydowską, głównie dotyczącą żydowskich mieszkańców naszego miasta i okolicznych miejscowości. W tym celu organizowane są specjalne lekcje wychowawcze, spotkania z ludźmi kultury i nauki z Żydowskiego Instytutu Historycznego i Białostockiego Instytutu Pamięci Narodowej.

Poprawiony: sobota, 28 marca 2015 18:00 Więcej…
 

Radość spod kapelusza

Email Drukuj PDF

Kolejny sukces krasomówczy naszych uczniów…..

W dniach 27.02.2015- 01.03.2015 odbyła się IX Edycja konkursu krasomówczego im. Hanki Bielickiej „Radość spod kapelusza”.

Ta edycja konkursu cieszyła się rekordowym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 40 uczestników z różnych stron Polski: z Warszawy, Krakowa, Kolna, Białegostoku, Suwałk, Łodzi, Lidzbarka Warmińskiego, Olsztyna, Ciechanowa

Poprawiony: sobota, 28 marca 2015 18:16 Więcej…
 

Zimowa szkoła

Email Drukuj PDF

Biała szkoła – tydzień tylko narty, narty..…

 22 lutego 2015 roku (niedziela) o godzinie 22.00 młodzież naszego liceum wyruszyła z Placu Niepodległości na ,,Białą szkołę,, do miejscowości Poronin u podnóża Tatr. Niewielka grupa, licząca zaledwie 9 osób znajdowała się pod opieką profesora Sławomira Łomotowskiego.

Wielkim plusem tegorocznej białej szkoły była możliwość wypróbowania swoich sił na trasach narciarskich o zróżnicowanym poziomie trudności. Najłatwiejsze okazały się stoki  w Małych Cichych i Jurgowie, znacznie trudniejszy Ruciński  i naszym ulubionym stok w Białce.

Poprawiony: sobota, 28 marca 2015 17:43 Więcej…
 


Strona 1 z 24

strony informacyjne

Sonda

Najprzyjaźniejszy nauczyciel historii i społeczeństwa
 

informatyka

Sport w szkole