In terms of uk replica watches watches, different groups hold different opinions. Some love them, some hate them. I for one, fall under the first category, and from what I can tell, so do the majority of those hurt by the replica bug. Now, like all non-original merchandise, there are great fake replica rolex watches out there but there are atrocious ones as well. In order to know whether an IWC is real or not, you need to identify a few things about the real ones at first. You may already know that there are great differences among Replica Watches Panerai in quality . But that’s the replica world. Some are extremely high in authenticity and quality, while others are… let’s say inferior. Since high-end Rolex replica watches are quite popular recently it is very difficult to distinguish the differences between the real and the Replica handbags , so it becomes necessary to get yourself to know the minor differences between the two categories. In some cases, it is much better to step further and seek for the assistance of a trained professional in determining whether your designer replica handbags is real or not.
Język czatów internetowych jest:
 

     25 października odbył się konkurs wiedzy historycznej o Łomży zorganizowany przez Pana Prezydenta Miasta Łomży Mariusza Chrzanowskiego.

Konkurs był realizowany w formie quizu zawierającego 21 pytań. 30 uczestników odpowiadało na pytanie w ciągu 30 sekund poprzez zaznaczenie odpowiedzi na ekranie tabletu. Im szybciej udzielili poprawnej odpowiedzi tym więcej punktów otrzymali.

 Jeśli jednak udzielono błędnej odpowiedzi to tę samą ilość punktów traciło się. Za brak odpowiedzi nie zyskiwano ani nie tracono żadnego punktu. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali przedstawiciele z firmy Quiz Spotter. Do następnego etapu konkursu dostało się 5 uczestników z naszej szkoły:

1 Zduńczyk Maciej kl. IIId

2 Potocki Michał kl. IIe

3 Milewski Szymon kl. IId

4 Wierzbowski Filip kl. IIId

5 Karpińska Aleksandra kl. Ic

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe w postaci Monografii Łomży wydanej z okazji 600-lecia praw miejskich w Łomży. Będą oni reprezentować naszą szkołę w finale konkursu, który odbędzie się 20 listopada w I LO w Łomży o godzinie 10

Organizatorzy konkursu pogratulowali zwycięzcom i życzyli im dalszych sukcesów w finale. Liczyli również, że uczniowie naszej szkoły będą w następnym etapie ich wspierali, zagrzewając do walki.

                                                                                         

            Uczestnik   konkursu

          Wojciech Kowalczyk kl.IE