In terms of uk replica watches watches, different groups hold different opinions. Some love them, some hate them. I for one, fall under the first category, and from what I can tell, so do the majority of those hurt by the replica bug. Now, like all non-original merchandise, there are great fake replica rolex watches out there but there are atrocious ones as well. In order to know whether an IWC is real or not, you need to identify a few things about the real ones at first. You may already know that there are great differences among Replica Watches Panerai in quality . But that’s the replica world. Some are extremely high in authenticity and quality, while others are… let’s say inferior. Since high-end Rolex replica watches are quite popular recently it is very difficult to distinguish the differences between the real and the Replica handbags , so it becomes necessary to get yourself to know the minor differences between the two categories. In some cases, it is much better to step further and seek for the assistance of a trained professional in determining whether your designer replica handbags is real or not.
Język czatów internetowych jest:
 

Z okazji ustanowionego w 2001 roku przez Radę Europy Europejskiego Dnia Języków, uczniowie naszego liceum 27 września wzięli udział w szkolnych obchodach Europejskiego Dnia Języków.

Tradycyjnie już budynek szkoły opanowała fala gości z wielu kontynentów. Uczniowie zaprezentowali wylosowane państwa w ciekawych i kreatywnych stylizacjach. Na długiej przerwie klasy błyszczały swoją wiedzą w quizie ze znajomości kultury, historii, geografii krajów anglo, niemiecko i rosyjskojęzycznych.

Zwycięzcami w quizie i konkursie na przebranie zostały klasy:

I miejsce -IID Chiny

II miejsce - IB,Rosja

III miejsce -IIC, Katar i I D, Włochy

Indywidualnie można było sprawdzić swoją wiedzę z zakresu przysłów, idiomów na gazetkach szkolnych, a także przekazać swoje przesłanie szkole i światu w „Speakers corner”.

 W sobotę – 28.09 włączyliśmy się w miejskie obchody EDJ w Galerii Veneda. Imprezę pełną konkursów, zabaw, piosenek i przedstawień, przygotowali uczniowie oraz nauczyciele łomżyńskich i okolicznych szkół. Uczniowie i absolwenci naszej szkoły wystąpili z piosenkami w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim.

Kolejne barwne, wielojęzyczne obchody za nami. Już zbieramy pomysły na przyszłoroczne działania, bo Dzień Języków Obcych na trwałe wpisał się w kalendarz imprez naszego liceum.

 

Jolanta Simon