In terms of uk replica watches watches, different groups hold different opinions. Some love them, some hate them. I for one, fall under the first category, and from what I can tell, so do the majority of those hurt by the replica bug. Now, like all non-original merchandise, there are great fake replica rolex watches out there but there are atrocious ones as well. In order to know whether an IWC is real or not, you need to identify a few things about the real ones at first. You may already know that there are great differences among Replica Watches Panerai in quality . But that’s the replica world. Some are extremely high in authenticity and quality, while others are… let’s say inferior. Since high-end Rolex replica watches are quite popular recently it is very difficult to distinguish the differences between the real and the Replica handbags , so it becomes necessary to get yourself to know the minor differences between the two categories. In some cases, it is much better to step further and seek for the assistance of a trained professional in determining whether your designer replica handbags is real or not.

Bartek Cwaliński zdobył główną nagrodę!

Uczeń klasy III Bartosz Cwaliński reprezentował naszą szkołę w Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym. W dniach 14-16 listopada wziął udział w finałowych zmaganiach XXXIX edycji tego konkursu, który odbył się w historycznych wnętrzach zamku krzyżackiego w Golubiu-Dobrzyniu na Kujawach. Konkurs ten organizuje od wielu lat Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Zarząd Główny.

 

II L.O w Łomży -Szkołą Spotkań i Dialogu

II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Łomży zostało wyróżnione tytułem Szkoły Spotkań i Dialogu. Tytuł ten przyznano 44 szkołom z całej Polski, które wielokrotnie zorganizowały spotkanie młodzieży polskiej z młodzieżą z Izraela.

Sprawozdanie

W dniu 13 października 2014 roku odbył się Konkurs Historyczny „Wielka Wojna 1914 -1918”. Organizatorem konkursu była Biblioteka Pedagogiczna w Łomży. Uczestnikami uczniowie reprezentujący łomżyńskie licea i gimnazja.  Nasi uczniowie zajęli czołowe lokaty.

            Pierwsze miejsce zajął Michał Stokowski z kl. 3 e.

            Drugie miejsce zajął Karol Demiańczuk z kl 1 e.

Naszą szkołę reprezentował jeszcze Artur Wierzbowski z kl. 3a , który nie zakwalifikował się do rozgrywki finałowej.

            Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

 Opiekun  Mariusz Małkowski 

Sprawozdanie z udziału uczniów naszej szkoły

w etapie międzyszkolnym Olimpiady Tematycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża  polskiego w latach 1914-1950. Od strzelców i legionistów do żołnierzy wyklętych”

w roku szkolnym 2013/2014.

Dnia 18 października  2013 roku odbyła się   Olimpiada Wiedzy  Archimedes. Plus.  Historia. Plus XII Edycja.

W naszej szkole test konkursowy rozwiązywało 39 uczniów z klas 1-3.

 Test zawierał 25 zadań , za które można było uzyskać 100 punktów. Na poziomie każdej z klas były ułożone inne zadania.

Nasi uczniowie bardzo dobrze rozwiązali test ( 21 laureatów ).

Sprawozdanie z XX edycji Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus „Matematyka Plus”,

 która odbyła się w listopadzie 2013r. Do konkursu przystąpiło 65 osób. Test był pisany w trzech kategoriach: I-klasy I, II- klasy II, III -klasy III. Laureatami konkursu zostało 37 osób w tym klasach  I- 10 laureatów, w klasach II- 10 laureatów, w klasach III- 12 laureatów.

 


Oprócz Ogólnopolskiego konkursu chemicznego im. A. Swinarskiego uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursie chemicznym Politechniki Gdańskiej i CEN w Gdańsku „Wygraj indeks”.

Sprawozdanie z Olimpiady wiedzy Archimedes.plus z języków obcych- angielskiego i niemieckiego, która  odbyła się 25 października 2013r. Do konkursu przystąpiło 28 osób,     20 z języka angielskiego i 8 z języka niemieckiego. Test był pisany w kategorii po 1-2 roku nauki z języka niemieckiego  i po 3-4 oraz 5-6 roku nauki z języka angielskiego.

Dziewczęta z II LO zajęły drugie miejsce w finale 35. Zawodów Sportowo-Obronnych „Sprawni jak Żołnierze”. Przez dwa dni w Bornem Sulinowie trwała zacięta rywalizacja najlepszych drużyn dziewcząt i chłopców z 16 województw w konkurencjach takich jak: bieg na orientację, tor przeszkód, pierwsza pomoc, rzut granatem, strzelanie na 50m.

Uczennice naszego liceum - Monika Bagińska, Monika Brzostowska i Patrycja Kowalczyk, których opiekunem był prof. Sławomir Łomotowski, wywalczyły vice mistrzostwo Polski. Ponadto poza regulaminem  uczennica Monika Bagińska została wyróżniona  za najlepszy wynik w rzucie granatem dziewcząt uzyskując 9 punktów na 9 możliwych do zd

Więcej artykułów…