In terms of uk replica watches watches, different groups hold different opinions. Some love them, some hate them. I for one, fall under the first category, and from what I can tell, so do the majority of those hurt by the replica bug. Now, like all non-original merchandise, there are great fake replica rolex watches out there but there are atrocious ones as well. In order to know whether an IWC is real or not, you need to identify a few things about the real ones at first. You may already know that there are great differences among Replica Watches Panerai in quality . But that’s the replica world. Some are extremely high in authenticity and quality, while others are… let’s say inferior. Since high-end Rolex replica watches are quite popular recently it is very difficult to distinguish the differences between the real and the Replica handbags , so it becomes necessary to get yourself to know the minor differences between the two categories. In some cases, it is much better to step further and seek for the assistance of a trained professional in determining whether your designer replica handbags is real or not.

 Z powodu remontu korytarza szkolnego przy bibliotece , dostęp do zbiorów jest ograniczony.  Można wypożyczać jedynie lektury szkolne - regały biblioteczne są ustawione przy łączniku szkoły z halą sportową. Taki stan potrwa prawdopodobnie do końca października 2021r. Nie jest zależny od pracowników biblioteki.

M.Dudziec

Biblioteka szkolna potrzebuje osób do współtworzenia strony biblioteki na Facebooku. Zapraszamy osoby chętne do zgłaszania się do biblioteki. Otrzymacie status administratora i będziecie mogli dodawać posty. Zapraszamy serdecznie !

Zapraszamy na stronę biblioiteki szkolnej na facebooku.

https://www.facebook.com/marzenadudziec


10 zasad które powinieneś robić , jeśli chcesz zdążyć do szkoły na czas.

 

 

1.Kieruj się złotą zasadą „40 proc. więcej” na dotarcie

Nawet jeśli dobrze znasz trasę, którą musisz przemierzyć, i wydaje ci się, że o tej porze nie ma korków, zawsze przyjmij, że dotarcie do danego miejsca zajmie ci 40 proc. więcej czasu, niż zakładasz. Jeśli szacujesz, że dojedziesz gdzieś za godzinę i będziesz na 15.00, to znaczy, że dojedziesz tam na 15.20. Wyjdź na tyle wcześnie, by zdążyć. 

 

2. Połóż budzik daleko

Choć włączanie kilka razy funkcji „drzemka” pozwala łagodnie się rozbudzić, zwykle kończy się spóźnieniem. Dlatego połóż budzik poza zasięgiem ręki. To zmusi cię do wstania, a prawdopodobieństwo powrotu pod kołdrę, kiedy już uda ci się spod niej wyjść, jest dużo mniejsze.

3. Nie mów: „Muszę być na 8.00”, tylko: „o 8.00 zamykają drzwi”

Inaczej formułuj zdania, które masz zakodowane w głowie. Jeśli idziesz na spektakl do teatru, to godzina rozpoczęcia nie jest
tą, na którą musisz zdążyć. Powiedz sobie, że o tej godzinie już nie masz szans wejść na salę, więc musisz być przynajmniej
kwadrans wcześniej. 

4. Planuj śniadanie i zestaw ubrań wieczorem

Zamiast nerwowo zderzać się z resztą domowników przy lodówce, przygotuj wieczorem, co zjesz następnego dnia rano. Podobnie zamiast w panice wyrzucać wszystko z szafy i zorientować się, że bluzka, którą planowałaś włożyć, jest
poplamiona, naszykuj ubrania przed pójściem spać. To da ci co najmniej dodatkowy kwadrans, tak cenny rano.

5. Korzystaj z czekania 

Zrób eksperyment. Wyjdź raz na tyle wcześnie, by mieć kilka minut na oczekiwanie. Zdaniem psychologów, jeśli przeznaczamy ten czas np. na sprawdzenie poczty, poczytanie książki, pobycie ze swoimi myślami, relaksuje nas to i daje przyjemne poczucie panowania nad czasem.

6. Nastawiaj alarm

Przed wyjściem oszacuj: na makijaż musi mi wystarczyć 10 minut, muszę wyłączyć komputer za 15 minut. Nastaw alarm w telefonie i kiedy zadzwoni, przejdź do następnej czynności. Zobaczysz, że nic się nie stanie, jeśli nie domalujesz ust.

7. Spisuj okoliczności spóźnień

Gdy się spóźniłaś, zapisz to i potem pomyśl, dlaczego tak się stało. Zobaczysz w tym powtarzający się nawyk. Może zawsze
przed wyjściem z domu szukasz kluczy albo na ostatnią chwilę odkładasz spacer z psem. Jeśli już będziesz wiedziała, co jest twoim wrogiem, łatwiej to pokonasz. 

8. Nie rób, czego nie musisz

Ile razy pomyślałeś: „Mam jeszcze 10 minut do odjazdu autobusu, napiszę w tym czasie e-mail? Takie działania „przy okazji” nie są niezbędne, a zwykle się kończą spóźnieniem na coś, co naprawdę jest ważne. To była chyba jedna z najczęstszych przyczyn moich spóźnień. Widząc, że mam np. dwie minuty do wyjścia, wpadałam jeszcze przed lustro, by przeczesać włosy albo założyć kolczyki. A potem okazało się, że spędziłam na tym jednak pięć minut i uciekał mi autobus.  Dlatego teraz, kiedy tuż przed wyjściem czuję jeszcze pokusę, żeby np. coś sprzątnąć czy ulepszyć w swoim wyglądzie, po prostu wychodzę, bo wiem doskonale jak to się skończy. Stosuję wobec siebie zasadę ograniczonego zaufania.

9. Przed wyjściem szukasz czegoś, bez czego nie możesz wyjść?

Gdzie jest mój telefon! Okulary? Klucze, cholera, jak mam wyjść z domu bez kluczy! Jeśli to Twoja poranna codzienność, rozważ tak jak noszenie zazwyczaj tej samej torebki/plecaka i nie wyjmowanie z niej w ogóle najpotrzebniejszych rzeczy. Albo kupienie organizera do torebek – odtąd zmieniać będziesz torebki, a wnętrze pozostanie zawsze takie samo. Inna opcja – wyznacz stałe miejsce, w którym trzymasz swoje rzeczy i zawsze je tam odkładaj, pilnując, by i domownicy się tego trzymali. W końcu ich dezorganizacja też może wpływać na Twoje spóźnienia. Sprawdzaj czy wszystko jest na miejscu każdego dnia wieczorem. Ewentualnie – miej zapasowe klucze, zapasową ładowarkę, dwie pary okularów, itd.

 

10. Zawsze chodzisz spać zbyt późno?

Mój częsty w przeszłości tok myślenia: ok, dziś idę spać przed 23 i wstanę bez problemu przed 7. Ale jeszcze tylko sprawdzę maila, czy nic nie przyszło. A jak maila to i Facebook. O, nowy post na tym blogu, przeczytam go, to tylko 5 minut. I już zamykam, ale… K. dodała nowe zdjęcie. Kto to jest obok niej? Oznaczyła go. Sprawdźmy, co ich łączy. Hmm, dzieci z tego nie będzie. Dobra, już idę spać, jeszcze tylko przejrzę jedną stronę na yafud.pl. Ok, dwie, bo to tylko 5 minut czytania. KTÓRAAA JUŻ JEST GODZINA?

Rozwiązanie? Teraz jestem już bezlitosna – wiem, że kiedy wieczorem włączę ‚jeszcze na chwilę’ komputer, albo zajrzę ‚jeszcze na chwilę’ na Instagram, nie poprzestanę wcale na 5 minutach i znów skończy się na tym, że będę zasypiać grubo po północy, a przez to nie wstanę przed 8. Dlatego jeśli muszę wstać wcześnie, daję sobie ban na wieczorne aktywności i prowadzę się sama za rękę do łóżka dużo wcześniej niż zwykle. Takie proste, a takie skuteczne. W razie gdyby było Wam trudno uwierzyć, ile w rzeczywistości spędzacie wieczorami czasu na głupotach w sieci, polecam program Rescue Time lub inny mu podobny. Tygodniowe podsumowanie może zaboleć.

 

 

 Młodzież naszej szkoły wzięła udział w Giełdzie Pomysłów na Życie  zorganizowanej przez III Liceum Ogólnokształcące w Łomży w dniu 13 marca 2019r.

Uczniowie klas trzecich mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną wyższych uczelni z naszego regionu i nie tylko. Mieli doskonałą okazję spotkać się z przedstawicielami różnych uczelni i zapytać o kierunki studiów,

Więcej artykułów…